Tilbud om forbundslag 2019/2020.

Svenn Erik Ødegaard
09.04.2019
Norges Skøyteforbund har sendt ut invitasjon til løpere vedrørende deltakelse på forbundslag for sesongen 2019/2020.

Bakgrunnen for uttaket er hver enkelt løpers nåværende prestasjonsnivå, utviklingspotensial, rolle i og størrelse på treningsgruppene samt potensial for deltakelse i lagøvelser (lagsprint og lagtempo). NSF har delt inn gruppa i en sprintgruppe og en distansegruppe. Gruppene kommer til å trene mye felles, men også spesifikt hver for seg ihht treningsplan.

Følgende løpere har fått tilbud om deltakelse i forbundsgruppe elite senior kommende sesong:


ELITE DISTANSE
Ida NjåtunAsker SK
Ragne WiklundAktiv SK
Sverre Lunde PedersenFana IL
Sindre HenriksenFana IL
Håvard BøkkoHol IL
Simen Spieler NilsenArendal SK
Allan Dahl JohanssonAktiv SK
Magnus Bakken HaugliJevnaker IF
Kristian UlekleivGjøvik SK


ELITE SPRINT
Hege BøkkoHol IL
Martine RipsrudStange SK
Anne GulbrandsenEidsvold TF
Julie Nistad SamsonsenFana IL
Håvard H. LorentzenFana IL
Bjørn MagnussenSpk Falken
Henrik F. RukkeHol IL
Jørgen SævesBåstad IL
Kristian S. ReintonHol IL


Samtidig er det sendt ut invitasjon til deltakelse på talentgruppe «OL2022» for følgende løpere.

TALENT 2022
Ane By Farstad
Spk Falken
Camilla Lund
Leinstrand IL
Sofie Karoline Haugen
Sandefjord SK
Hallgeir Engebråten
Nord-Odal IL
Tobias Fløiten
Nord-Odal IL
Isak Høiby
Kongsvinger SK
Odin By Farstad
Spk Falken
Peder Kongshaug
Stavanger Sandnes SK
Marius Bratli (sprint)
Aktiv SK
​Erik Resell (sprint)
​Spk Falken
​Pål Myhren Kristensen (sprint)
​Arendal SK

Ansvarlige trenere for disse to gruppene vil være Jonas Bekken (distanse) og Einar Agdestein (sprint).

Det er også sendt ut invitasjon til løpere om deltakelse i ei juniorgruppe. Følgende løpere har fått tilbud om å være med i denne gruppa som vil ha Siri Moseng Reiseren som ansvarlig person.

Junior
Stian Gravdal
Fana IL
Oddbjørn Mellemstrand
Stavanger Sandnes SK
Kasper Tveter
IF Fram
Sander Eitrem
Nord-Odal IL
Arwen Szygenda
Sør-Fron IL
Marte Bjerkreim Furnee
Asker SK
Sarah Marie Sanderud
Nord-Odal IL
Kari-Celine Reiss-Jacobsen
SSK Toten
Julie Berg Sjøbrend
Aktiv SK


For alle løpere er fristen med å melde tilbake om de ønsker plassen eller ikke, satt til tirsdag 16. april.